28 dni do zdrowia: dzień 16 | Ile dziennie jem kalorii

on

Nawet średnio ogarnięta tematem żywienia osoba doskonale wie, że jeżeli zjada dziennie za dużo niż organizm jest w stanie spalić, przybiera na wadze. I odwrotnie. Tak w związku z tym wygląda mój przeciętny dzień pod kątem spożycia kalorii na podstawie dzisiejszego jadłospisu.

Na wstępie zaznaczam jeszcze, że profil w MyFitnessPal jest ustawiony na utratę wagi 0,5 kg/ tydzień i aktywny tryb życia. Posiłki prezentują się następująco:

Śniadanie
II Śniadanie

Obiad

Przekąski

Kolacja

Łącznie dało mi to 2259 kcal – zdrowych i odżywczych. Skład procentowy jeśli chodzi o ilość białka/węglowodanów/tłuszczy prezentuje się tak:

Skład procentowy - ile kalorii

Może się wydawać się, że procent z węglowodanów jest zbyt duży, lecz należy nadmienić że są to głównie nie przetworzone węglowodany w postaci warzyw i pełnych ziaren. Ilość białka przewyższa zalecenia WHO odnośnie jego ilości w zdrowej diecie (0,83 g /kg masy ciała). Tłuszcze pochodzą tylko i wyłącznie z produktów roślinnych, zero przetworzonych olejów. Nie podaję szczegółowego rozkładu mikroskładników, ponieważ często te informacje nie są zawarte w bazie danych produktów.

Szczegółowy jadłospis wygląda następująco:

Śniadanie: Owsianka z orzechami,siemieniem lnianym i bananem

II śniadanie: Kanapki z Pastą z fasoli, papryką i rukwią wodną + gruszka

Obiad: Gulasz afrykański – to danie jest tak pyszne, że jutro poświęcę mu osobny wpis na blogu. Przepis znajduje się w książce „Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce”

Deser: placek jagodowy z wczorajszego dnia

Kolacja: pieczywo chrupkie z pastą z fasoli, 2 pomidory z cebulką

Przekąski: gruszka

Dzisiaj był dzień bez treningu. Jak widać z powyższych zdjęć, na diecie roślinnej człowiek wcale nie chodzi głodny – wręcz przeciwnie – je chyba troszkę więcej ale zdrowszych rzeczy 🙂 Nie zawsze liczę kalorie, tylko czasem z ciekawości i pilnuję, czy jednak nie zjadam za mało w ciągu dnia. Korzystałem już dawniej z MyFitnessPal, potem przerzuciłem się na polski Fitatu, jednak z czasem wróciłem do MyFitnessPal’a gdyż zdecydowanie posiada większą bazę danych produktów i mam możliwość udostępniania swoich potraw znajomym co ułatwia wspólne liczenie kalorii i dbanie o linie 🙂

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *